Haberler & Makaleler

Besyo Kursuna Ne Zaman Başlanmalıdır?

Besyo hazırlanan kişiler sporcu özgeçmişi olanlar ve sporcu özgeçmişi olmayanlar olarak 2’ye ayrılır.  Bir kısım çevrelerce kalıplaşmış şekilde bir yanlış soru var; “Besyo içinde sporcu olmayanın ne işi var?”. Besyo içinde Spor Yöneticiliği, Antrenörlük Eğitimi, Rekreasyon, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, Spor Bilimleri, Engellilerde Spor Eğitimi ve Egzersiz gibi bir çok bölüm vardır. Spor Bilimleri bölümü bu işi akademik anlamda yapacak kişileri hedef alırken Spor Yöneticiliği bölümü organizasyon yeteneği yüksek spor organizasyonu yapacak ve yönetecek kişileri hedef alır. Dolayısıyla spora ilgi duymak besyo okumak için bölümüne bağlı olmak koşulunda yeterlidir.

Besyo Kursuna Ne Zaman Başlanmalıdır?
 Spor yapmamış veya bırakmış kişilerin erken dönemde kursların yaptığı yüklemeleri iyi şekilde almaları gerekmektedir. Sezon başı antrenmanlarını kaçıran bir öğrenci son 2-3 ay sınava hazırlanırsa çok büyük zorlanmalar yaşar ve hazırlık sürecinde eksiklikleri tecrübe ederek öğrenir. Kurs açılır açılmaz başlamalıdır.
Aktif spor yapan öğrenciler biraz daha esnek davranabilir ancak açıldığında başlamanın herhangi bir olumsuzluğa sebep vereceğini düşünmüyorum.

 

Alp Yıldırım Yazdı;


fetihbesyohazirlikkursu.com bir Fetih Spor Akademisi kuruluşudur.